Кілька мудрих слів із Книги Духовної Мудрості Мирослава Дочинця

 

щастя

Саме для тебе (від Філа Босманса)

Людино, ти не була створена, щоб бути рабом промисловості, виробництва, банківських рахунків чи магазинів. Ти була створена, щоб бути Людиною!  Ти була створена для світла, радості, щоб сміятися і співати, щоб жити і любити, щоб сприяти щастю і радості ближнього.  Людино, ти була створена в ім’я Бога, Який є Любов’ю. У тебе долоні, щоб давати, серце, щоб любити, і дві руки, достатньо довгих, щоб обіймати інших!

***

Бути щасливим (за В.Солдатенком)

Розглянемо ще одну річ для повної картини. Стан щастя. Щастя – це твоя мить, вона поруч і зараз. Слово щастя (російською “счастье”) має два корені і може бути розтлумачене як “соучастие”, “сей час єсть”, тобто те, що є тут і тепер. Дія відбувається там, куди спрямована твоя увага. Якого рівня свідомість людини, токої якості дія, яка відбувається. Щастя – це свідоме перебування і відповідна з ситуацією дія у життєвому потоці. Це перебування в собі, в дусі, в русі.

Всі великі вчителі, що ходили по нашій матінці-землі, неодноразово говорили про це, що життя має бути повноцінним, тобто наповненим і щасливим.

Джерело щастя завжди є в тобі. Радість, тобто сонячна дія, або дія на хвилі натхнення – один із законів буття. Єдиною правильною дією є смирення. Лише прийняття своєї долі такою, як вона є, дає можливість подіям складатися так, як треба. Цілісність і адекватність, мир стає запорукою досягнення всього, що є можливим. Адже лише мирна душа може реагувати на все розмаїття, що вирує в довкіллі. Мирна душа здатна сприймати дари Духа, найбільшим з яких є життя, тобто можливість практичної дії.

Якщо Дух привів тебе в цей Світ, значить в цьому існує необхідність. Для усвідомлення цієї обставини шукай шляхи вірної взаємодії з ним. Тоді ріка твого життя наповниться справжнім змістом, русло буде самовідновлюватися, натхнення стане рушійною силою.

Щастя настає, коли прагнення збігається з можливостямо його реалізації.

Багато хто у сучасному світі прагне до так званого успіху. Вони хочуть будь-що мати власне помешкання, власну прибуткову справу, хоча, на жаль, володіння всім цим зовсім не є запорукою справжнього щастя.

Все це не є саме тим, чого ми внутрішньо прагнемо, хоча без матеріального достатку картина не є цілісною. Найважливішим для нас є стан щастя, і лише з цієї позиції природно можливим стає все інше. Внутрішній спокій, мир в душі стають запорукою неминучого отримання всього необхідного в нашому житті. Лиша мирна душа може адекватно сприймати все розмаїття, що оточує нас з вами у вирі буття.

У власному житті у наших стосунках дуже важливим є усвідомлення того, з ким саме ці стосунки? Що можна від цього чекати у перспективі? І які зусилля необхідно прикласти для досягнення бажаного? Це одне з суттєвих питань.

Не можна бути щасливим за рахунок інших. Не можна, щоб хтось був щасливим за твій рахунок. Щасливим можна бути тільки разом.

Перед іншими постає не менш важливе питання – чи ставимося ми самі до себе так, як бажаємо, щоб ставилися до нас з оточення? Ми стаємо розв’язком самі для себе, бо виявляється, що ніхто нікому і нічим не зобов’язаний.

 

Advertisements
Опубліковано у Істини, Актуальне, Цитати | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s